Poznaj zalety zakupu mieszkania od dewelopera

Szukając mieszkania na sprzedaż możemy wybierać pośród wielu dostępnych lokali, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera? Sposób ten niesie ze sobą dużo korzyści, dlatego opłaca się wziąć go pod uwagę.

Zakup mieszkania od dewelopera – zalety

Jeśli szukasz mieszkania na sprzedaż i wahasz się pomiędzy rynkiem pierwotnym, a wtórnym poznaj niektóre zalety zakupu mieszkania od dewelopera:

  • Udogodnienia takie jak podziemna hala garażowa czy windy są dziś standardem w nowych inwestycjach mieszkaniowych.
  • Nowe mieszkania łatwo jest dostosować do swoich potrzeb – standard deweloperski daje możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń bez konieczności usuwania rozwiązań po poprzednim lokatorze.
  • Koszty dodatkowe związane z zakupem mieszkania od dewelopera są inne niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego – nie obejmuje nas podatek od czynności cywilnoprawnych czy podatek od kupna mieszkania.
  • Mieszkania deweloperskie są objęte okresem gwarancyjnym.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym nie jest bardzo skomplikowany. Wystarczy podpisać umowę z deweloperem oraz wnieść stosowną opłatę, by cieszyć się własnym “M”. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania od dewelopera, aby mieć pewność, że dobrze inwestujemy kapitał.

  • Wybierz interesujące Cię nieruchomości. Dokonaj selekcji pod względem osiedli, które najlepiej spełniają Twoje wymagania.
  • Udaj się do biura, w którym prowadzona jest sprzedaż, zapoznaj się z oferowanymi przez dewelopera warunkami, poproś także o przydatny prospekt informacyjny.
  • Kiedy dokonałeś już wyboru mieszkania – podpisz umowę w formie aktu notarialnego. Jeśli jakaś jej część jest dla Ciebie niejasna – poproś o wyjaśnienia.
  • W odbiór mieszkania od dewelopera warto zaangażować fachowca, który upewni się, że stan lokalu jest zgodny z tym zadeklarowanym w umowie.

Pewna inwestycja

Deweloper z tradycjami i sukcesami na rynku mieszkaniowym to pewnik dobrej lokaty kapitału. W Poznaniu mieszkania deweloperskie 2-3 i 4 pokojowe, jak również kawalerki stanowiące dobrą inwestycję na przyszłość, znajdą Państwo m.in. na osiedlu Nowych Kosmonautów, inwestycji grupy Monday Development działającej na poznańskim rynku nieruchomości od 2003 roku.