Pewne mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to spory wydatek. Jeżeli szukasz mieszkania na sprzedaż, do którego nie chcesz zbyt wiele dokładać, a dodatkowo zależy Ci na pewności, że będzie to dobry zakup, warto wziąć pod uwagę mieszkania deweloperskie.

Ustawa deweloperska

Praw nabywców nowych mieszkań chroni ustawa deweloperska, która reguluje zasady i tryby, w jakich może być zawierana umowa deweloperska. Określa ona wszystkie obowiązki dewelopera, których musi dopełnić względem swojego klienta. Zgodnie z nią musi na przykład przedstawić kupującemu prospekt informacyjny, w którym znajdą się informacje na temat inwestycji oraz inwestora.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Aby mieć pewność, że osiedle, na którym chcemy kupić mieszkanie, buduje godny zaufania deweloper, warto zapoznać się z jego historią na rynku. Firmy o ugruntowanej pozycji, z wieloma zakończonymi sukcesem inwestycjami, są gwarancją pewności naszego zakupu.

Rękojmia dewelopera oraz gwarancja dewelopera

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym zyskujemy prawo do rękojmi oraz gwarancji, których udziela nam deweloper. Rękojmia od dewelopera polega na tym, że bierze on odpowiedzialność za usuwanie wad, jakie mogą wystąpić w mieszkaniu. Czas rękojmi obejmuje 5 lat od przekazania lokalu, co wynika z przepisów prawa. Czasu tego nie można skrócić, nie można również całkowicie z rękojmi zrezygnować. Gwarancja od dewelopera to dobrowolny gest, w ramach którego zobowiązuje się on do usuwania wad w określonym przez siebie terminie. W rękojmi oraz gwarancji wyraża się odpowiedzialność dewelopera, którą bierze na siebie sprzedając nam mieszkanie.